<

Oficjalna Strona Ernesta Brylla
Golgota Jasnogórska


Album wydany przez Ojców Paulinów to druga, prócz bibliofilskiego wydania oprawnego w aksamit, prezentacja 18 reprodukcji obrazów Jerzego Dudy Gracza. Obrazy Jerzego Dudy Gracza umieszczone zostały w przestrzeni zamkniętej - na górnej kondygnacji wejściowej części kaplicy Matki Bożej, tzw. przybudówki na Jasnej Górze w Częstochowie. "Zależy mi aby Golgota Jasnogórska nie była historią obrazkową sprzed 2000 lat, którą z dobrym samopoczuciem (że to nie myśmy krzyżowali) sprawujemy w Wielki Piątek. Ta Golgota jest dzisiaj, teraz i tutaj, w katolickiej Polsce." (J.Duda-Gracz)

Prezentowanym w albumie reprodukcjom towarzyszy 18 wierszy - poetyckich stacji Drogi Krzyżowej. Wiersze podarowane Jerzemu Dudzie-Graczowi, a wraz z jego dziełem wotywnym, klasztorowi Ojców Paulinów przez Ernesta, mogą pomóc w rozmyślaniach stacji Męki Pańskiej.

Ale to nie wszystko. Album zawiera także zapis nutowy utworu W. Kilara "Exodus", prezentowanego na Jasnej Górze w dniu poświęcenia Golgoty Jasnogórskiej.

Niezmiernie interesującą część albumu stanowi kalendarium Jerzego Dudy-Gracza, bogato ilustrowany, chronologiczny, ponad 40-stronicowy zapis twórczej drogi artysty na Jasną Górę.
v Księga formatu A3 została niezwykle starannie wydrukowana przez serwis poligraficzny Team.


Golgota Jasnogórska

Golgota Jasnogórska

Paulinianum

Rok wydania: 2001

Cena książki z autografem: 135 + koszt przesyłki